Školící a výcvikové centrum ASKLÉPIOS

Navigace Hlavní kategorie Asklépios

Naše organizace vznikla v roce 2012 jako občanské sdružení pod názvem KPP Asklépios. Naší prvotní zájmovou činností byly kurzy první pomoci a vodní záchrany.

V roce 2013 jsme zahájili školící činnost kurzy Plavčík a Zdravotník zotavovacích akcí, již vedených pod akreditací MŠMT ČR. Později jsme rozšířili naše vzdělávací portfolio o další akreditace - Mistr plavčí, Instruktor plavání a Člen první pomoci.

Z důvodu novelizace občanského zákoníku jsme v roce 2014 prošli právní úpravou a nově jsme se transformovali na Školící a Výcvikové Centrum Asklépios. Dále jsme získali i akreditace pro vzdělávání pedagogických pracovníků.

V roce 2015 se naše organizace stává poskytovatelem služeb pro obec Bystřice, kde pod správou krytého bazénu zabezpečujeme činnost plavecké školy, bezpečnost návštěvníků bazénu a přilehlých sportovišť, zdravotnický dozor pro místní základní a mateřskou školu a provoz plaveckého klubu ŠVCA.

Bezpečnost také zajišťujeme v rámci poskytovaných služeb pro TS města Jablunkov, kde se personálně a materiálně podílíme na provozu letního koupaliště.

Od roku 2016 jsme tzv. autorizovanou osobou pro profesní kvalifikace Plavčík, Mistr plavčí a Instruktor plavání.

Kurzy plavčíků realizujeme nejčastěji v moravskoslezském, zlínském a jihomoravském kraji. Za našeho působení jsme vyškolili již cca 1000 frekventantů v rámci akreditovaného kurzu či prostřednictvím autorizované zkoušky.

Rekvalifikaci Zdravotník zotavovacích akcí již získalo v rámci moravskoslezského kraje cca 350 účastníků.

Naše organizace realizuje dle požadavků také školení vodní záchrany a první pomoci pro složky integrovaného záchranného systému - PČR, HZS, MěP či jednotky SDH obcí.

Koncem roku 2019 jsme spustili nikdy nekončící projekt pro zvýšení bezpečnosti široké veřejnosti s názvem „AED ProŽivot“, který je dle mého názoru vrcholem osvětové činnosti naší školící organizace.

Za ŠVC Asklépios z.s.

Lukáš Zatloukal

AKTUALITY A NOVINKY, NEPŘEHLÉDNĚTE