Asklépios, o nás
Navigace - HomePage - O nás
Naše organizace vznikla v roce 2012 jako občanské sdružení pod názvem KPP Asklépios. Naší prvotní zájmovou činností byly kurzy první pomoci a vodní záchrany.
V roce 2013 jsme zahájili školící činnost kurzy Plavčík a Zdravotník zotavovacích akcí, již vedených pod akreditací MŠMT ČR. Později jsme rozšířili naše vzdělávací portfolio o další akreditace - Mistr plavčí, Instruktor plavání a Člen první pomoci.
Z důvodu novelizace občanského zákoníku jsme v roce 2014 prošli právní úpravou a nově jsme se transformovali na Školící a Výcvikové Centrum Asklépios. Dále jsme získali i akreditace pro vzdělávání pedagogických pracovníků.
V roce 2015 se naše organizace stává poskytovatelem služeb pro obec Bystřice, kde pod správou krytého bazénu zabezpečujeme činnost plavecké školy, bezpečnost návštěvníků bazénu a přilehlých sportovišť, zdravotnický dozor pro místní základní a mateřskou školu a provoz plaveckého klubu ŠVCA.
Bezpečnost také zajišťujeme v rámci poskytovaných služeb pro TS města Jablunkov, kde se personálně a materiálně podílíme na provozu letního koupaliště.
Od roku 2016 jsme tzv. autorizovanou osobou pro profesní kvalifikace Plavčík, Mistr plavčí a Instruktor plavání.
Kurzy plavčíků realizujeme nejčastěji v moravskoslezském, zlínském a jihomoravském kraji. Za našeho působení jsme vyškolili již cca 650 frekventantů v rámci akreditovaného kurzu či prostřednictvím autorizované zkoušky.
Rekvalifikaci Zdravotník zotavovacích akcí již získalo v rámci moravskoslezského kraje cca 350 účastníků.
Naše organizace realizuje dle požadavků také školení vodní záchrany a první pomoci pro složky integrovaného záchranného systému - PČR, HZS, MěP či jednotky SDH obcí.
Koncem roku 2019 jsme spustili nikdy nekončící projekt pro zvýšení bezpečnosti široké veřejnosti s názvem „AED ProŽivot“, který je dle mého názoru vrcholem osvětové činnosti naší školící organizace.
Za ŠVC Asklépios z.s
Lukáš Zatloukal
Co nabízíme
PLAVECKÁ ŠKOLA
PRVNÍ POMOC
E-LEARNING
PLAVČÍCI
SPRAVUJEME
AED ProŽivot.CZ
Sledujte nás na sociálních sítích